Presentation is loading. Please wait.

Presentation is loading. Please wait.

За легендою, яку записав у ХІІ столітті київський літописець, першим на місці сучасного Києва побував апостол Андрій Первозванний і пророкував таке: “тут.

Similar presentations


Presentation on theme: "За легендою, яку записав у ХІІ столітті київський літописець, першим на місці сучасного Києва побував апостол Андрій Первозванний і пророкував таке: “тут."— Presentation transcript:

1 За легендою, яку записав у ХІІ столітті київський літописець, першим на місці сучасного Києва побував апостол Андрій Первозванний і пророкував таке: “тут постане величне місце і буде над ним благодать Божа”

2 Місто виникає тут у 2-й половині ІХ ст., коли формувалася держава Русь (Київська Русь). На відміну від багатьох сучасних столиць, які виникали і століттями існували як рядові містечка, Київ від початку своєї історії розвивався саме як столиця.

3 Київ став столицею могутньої давньоруської держави, якій належали землі сучасної України, Білорусі та Росії. І саме в Київ, як писав літописець, вся Русь давала дань

4 Ранній Київ був невеличким “городком”, що височив над Подолом. Але за часів Володимира-хрестителя було зведено палацовий княжий двір на Старокиївській горі з трьома теремами і багатьма церквами. Все це було на території сучасного Шевченківського району

5 Першою кам'яною церквою давнього Києва була Десятинна. Її побудував князь Володимир. Але найбільшим храмом був собор св. Софії, що зберігся досі. Вона зведена за Ярослава Мудрого.

6 Київські князі розбудовували місто як величну столицю, яка б нагадувала Константинополь Наприклад, і у Києві, і Константинополі були Золоті ворота (нині – у Шевченківському районі Києва)

7 Вже тисячу років Київ є духовною столицею України. За князя Володимира тут була заснована руська православна митрополія. Протягом століть київська Церква підтримувала духовність народу, розвивала його культуру, уберігала суспільство від чвар

8 Після розпаду Київської Русі і руйнування Києва монголами місто опинилося на небезпечному кордоні зі степом. Його захистом і відновленням зайнялися литовські князі, які збудували замок наприкінці XIV століття.

9 Значення Києва і бажання відновити його давньоруську славу показав Богдан Хмельницький, коли у 1649 р. як переможець урочисто в'їхав до міста

10 Хмельницького вітали київські студенти. За 20 років перед цим київський митрополит Петро Могила створив Академію (нині Києво-Могилянська академія), яка стала головним навчальним закладом на українських землях у XVII-XVIII століттях

11 місто знов розквітає у козацькі часи XVII – XVIII ст. Тодішній Київ був самоврядним містом, городяни самі обирали свою владу.

12 У той час у Києві жили не тільки звичайні городяни, а й козаки. Київ був центром козацького полку, хоч і не був Резиденцією гетьмана.

13 Один з наступників Хмельницького – Іван Мазепа – останній з козацьких гетьманів, хто щиро піклувався про місто, розбудовував церкви і школи

14

15 У 19 столітті Київ був одним із невеликих провінційних міст Російської імперії, проте лишався найбільшим центром паломництва. У Шевченківському районі знаходяться найбільші духовні центри Києва – Софійський собор і Михайлівський монастир

16 Володимирський собор, збудований у 1882 році до 900ліття хрещення Русі.

17 У 1834 році в Києві було засновано університет імені святого Володимира – третій університет на території сучасної України. Найвідоміший університет, який закінчили, або в якому викладали безліч видатних українців.

18 Міська дума – орган міського самоврядування з 1834 року. Будинок думи на Хрещатику

19 Думська площа і Хрещатик – центр київського бізнесу. Якщо на Подолі проходили сільськогосподарські ярмарки, то центр був відомий своїми конторами і ресторанами.

20 Хрещатик

21 Сучасний Шевченківський район був також культурним центром, де розташовувалися опера, театри, кінотеатри, тут знаходилися редакції головних газет і журналів.

22 Територія сучасного Шевченківського району стала центром подій Української революції років.

23 Проекти урядового кварталу 30-х (від Софійської площі до схилів Дніпра)

24 Хрещатик після Другої світової

25 Проекти відбудови Хрещатика

26 Революція на граніті 1990, Помаранчева революція 2004, Євромайдан…


Download ppt "За легендою, яку записав у ХІІ столітті київський літописець, першим на місці сучасного Києва побував апостол Андрій Первозванний і пророкував таке: “тут."

Similar presentations


Ads by Google