Presentation is loading. Please wait.

Presentation is loading. Please wait.

За легендою, яку записав у ХІІ столітті київський літописець, першим на місці сучасного Києва побував апостол Андрій Первозванний і пророкував таке: “тут.

Similar presentations


Presentation on theme: "За легендою, яку записав у ХІІ столітті київський літописець, першим на місці сучасного Києва побував апостол Андрій Первозванний і пророкував таке: “тут."— Presentation transcript:

1 За легендою, яку записав у ХІІ столітті київський літописець, першим на місці сучасного Києва побував апостол Андрій Первозванний і пророкував таке: “тут постане величне місце і буде над ним благодать Божа”

2 Місто виникає тут у 2-й половині ІХ ст
Місто виникає тут у 2-й половині ІХ ст., коли формувалася держава Русь (Київська Русь). На відміну від багатьох сучасних столиць, які виникали і століттями існували як рядові містечка, Київ від початку своєї історії розвивався саме як столиця.

3 Київ став столицею могутньої давньоруської держави, якій належали землі сучасної України, Білорусі та Росії. І саме в Київ, як писав літописець, вся Русь давала дань

4 Ранній Київ був невеличким “городком”, що височив над Подолом
Ранній Київ був невеличким “городком”, що височив над Подолом. Але за часів Володимира-хрестителя було зведено палацовий княжий двір на Старокиївській горі з трьома теремами і багатьма церквами. Все це було на території сучасного Шевченківського району

5 Першою кам'яною церквою давнього Києва була Десятинна
Першою кам'яною церквою давнього Києва була Десятинна. Її побудував князь Володимир. Але найбільшим храмом був собор св. Софії, що зберігся досі. Вона зведена за Ярослава Мудрого.

6 Київські князі розбудовували місто як величну столицю, яка б нагадувала Константинополь Наприклад, і у Києві, і Константинополі були Золоті ворота (нині – у Шевченківському районі Києва)

7 Вже тисячу років Київ є духовною столицею України
Вже тисячу років Київ є духовною столицею України. За князя Володимира тут була заснована руська православна митрополія. Протягом століть київська Церква підтримувала духовність народу, розвивала його культуру, уберігала суспільство від чвар

8 Після розпаду Київської Русі і руйнування Києва монголами місто опинилося на небезпечному кордоні зі степом. Його захистом і відновленням зайнялися литовські князі, які збудували замок наприкінці XIV століття.

9 Значення Києва і бажання відновити його давньоруську славу показав Богдан Хмельницький, коли у 1649 р. як переможець урочисто в'їхав до міста

10 Хмельницького вітали київські студенти
Хмельницького вітали київські студенти. За 20 років перед цим київський митрополит Петро Могила створив Академію (нині Києво-Могилянська академія), яка стала головним навчальним закладом на українських землях у XVII-XVIII століттях

11 місто знов розквітає у козацькі часи XVII – XVIII ст.
Тодішній Київ був самоврядним містом, городяни самі обирали свою владу.

12 У той час у Києві жили не тільки звичайні городяни, а й козаки
У той час у Києві жили не тільки звичайні городяни, а й козаки. Київ був центром козацького полку, хоч і не був Резиденцією гетьмана.

13 Один з наступників Хмельницького – Іван Мазепа – останній з козацьких гетьманів, хто щиро піклувався про місто, розбудовував церкви і школи

14

15 У 19 столітті Київ був одним із невеликих провінційних міст Російської імперії, проте лишався найбільшим центром паломництва. У Шевченківському районі знаходяться найбільші духовні центри Києва – Софійський собор і Михайлівський монастир

16 Володимирський собор, збудований у 1882 році до 900ліття хрещення Русі.

17 У 1834 році в Києві було засновано університет імені святого Володимира – третій університет на території сучасної України. Найвідоміший університет, який закінчили, або в якому викладали безліч видатних українців.

18 Міська дума – орган міського самоврядування з 1834 року
Міська дума – орган міського самоврядування з 1834 року. Будинок думи на Хрещатику

19 Думська площа і Хрещатик – центр київського бізнесу
Думська площа і Хрещатик – центр київського бізнесу. Якщо на Подолі проходили сільськогосподарські ярмарки, то центр був відомий своїми конторами і ресторанами.

20 Хрещатик

21 Сучасний Шевченківський район був також культурним центром, де розташовувалися опера, театри, кінотеатри, тут знаходилися редакції головних газет і журналів.

22 Територія сучасного Шевченківського району стала центром подій Української революції років.

23 Проекти урядового кварталу 30-х (від Софійської площі до схилів Дніпра)

24 Хрещатик після Другої світової

25 Проекти відбудови Хрещатика

26 Революція на граніті 1990, Помаранчева революція 2004, Євромайдан…


Download ppt "За легендою, яку записав у ХІІ столітті київський літописець, першим на місці сучасного Києва побував апостол Андрій Первозванний і пророкував таке: “тут."

Similar presentations


Ads by Google