Presentation is loading. Please wait.

Presentation is loading. Please wait.

“Архітектура - це застигла в камені музика” В.Гюго.

Similar presentations


Presentation on theme: "“Архітектура - це застигла в камені музика” В.Гюго."— Presentation transcript:

1

2 “Архітектура - це застигла в камені музика” В.Гюго.

3 Будинок з химерами 1901-1903р.р.

4 Фасади оздоблені з характерним для модерну використанням різних стилів. «Будинок з химерами» отримав у народі таку назву за скульптурні прикраси на міфологічну та мисливську тематику на фронтоні. Цікавим є використання високого парапету на даху, що дозволило практично сховати покрівлю — перша «бездахова» будівля в українській столиці.

5

6

7 Талановитим земляком у нас, на Поділлі, були спроектовані також Шпиківський цукроварний завод та будинок управителя шпиківськими маєтками, в Рахнах-Лісових _ каплиця для палацу. Черкаси зобов'язані В.Городецькому спорудженням вишуканого приміщення у стилі модерн для жіночої гімназії, с.Мошни - лікарні та будиночка для лікарів.

8 Черкаська жіноча гімназія побудована 1910 році

9 Своєму рідному краєві його талановитий син Владислав Городецький залишив у спадок одну з перлин його творчої фантазії - мавзолей графів Потоцьких в с.Печера

10 Будівля мавзолею виконана в стилі романської архітектури. Невеличкий меморіальний ансамбль у Печері є справжнім шедевром архітектури історизму, однією з кращих робіт Владислава Городецького.

11

12 В.Городецький в с.Мошни Будиночок лікаря 1909 рік

13

14 В будинку В.Городецького і сьогодні живуть лікарі

15 Будівля лікарні збудована за проектом В.Городецького 1905 року

16 Багато років поспіль в цьому будинку народжувались діти (Пологовий будинок с.Мошни)

17 Після пожежі старий пологовий будинок має такий вигляд

18 Ще за життя ім'я архітектора Владислава Городецького було овіяне легендами, а його дивовижні витвори стали не лише відомими, але й улюбленими. Інтерес до його архітектурної спадщини з плином часу не згасає, бо в ній закладено те, що можна з повним правом віднести до мистецтва самого високого ґатунку.

19 Пам’ятник В.Городецькому в Києві

20 В творчому доробку славетного зодчого численні споруди: храми, палаци, маєтки, музеї і мавзолеї, лікарні, виставочні павільйони, заводи і фабрики та немало іншого. В історію архітектури В.Городецький увійшов як будівничий модерну.

21 «Професор архітектури»


Download ppt "“Архітектура - це застигла в камені музика” В.Гюго."

Similar presentations


Ads by Google