Presentation is loading. Please wait.

Presentation is loading. Please wait.

Давайте проведемо спостереження за деякими співучими птахами. Побачимо і послухаємо крилатих артистів. Адже у кожного птаха своя пісня і своя неповторна.

Similar presentations


Presentation on theme: "Давайте проведемо спостереження за деякими співучими птахами. Побачимо і послухаємо крилатих артистів. Адже у кожного птаха своя пісня і своя неповторна."— Presentation transcript:

1

2

3 Давайте проведемо спостереження за деякими співучими птахами. Побачимо і послухаємо крилатих артистів. Адже у кожного птаха своя пісня і своя неповторна мелодія.

4 Сіренька пташка з величезними чорними очима. Цього співака впізнати не важко. Починає він зазвичай ввечері і співає всю ніч. Чим ближче до ранку, тим дзвінкіша його пісня. Це соловей!

5 Пісня представлена «треллю», що закінчується коротким різким звуком в кінці. Забарвлення у зяблика яскраве голова синювато-сіра, спина коричнева із зеленим, воли і груди буро-червоні, на крилах великі білі плями.

6 Є в лісі і свій лікар – дятел. Він міцним носиком- молоточком вистукує стволы, шукаючи личинки жуків, лікує хворі дерева. А голоса, як у співучих птахів у дятла немає. Замість пісні обходиться стуком.

7 Спина забарвлена у жовтувато-зелений колір, черевце – яскраво-жовте. На голові є шапочка з блискучих чорних пір’їнок. Щоки білі, вздовж грудей тягнеться широка чорна смуга. Навесні самець займає домашню ділянку і одразу сповіщає про це своїх суперників голосним співом, який в той же час приваблює і самиць.

8 Повзник - лісний акробат. Спритний, сміливий, він бігає по стовбурах дерев дуже швидко. Повзик – дуже галасливий птах. Спів – часто повторюване туі-туі- туі.

9 З приходом холодів, до нас на зиму прилітають снігурі.. Снігур – дуже гарна пташка. А пісня у нього тиха і сумна. Від слова сніг походить назва снігур.

10 Ну, а її песню ви всі знаєте «ку- ку», «ку-ку». Коли зозуля прилітає починається справжнє тепло. Зозуля дуже корисний птах. Вона знищує шкідливих мохнатих гусениць, які другим не по зубам.

11 Цікаво спостерігати співаючого щиглика. Звучить його переливчасте тріскотання. Щиглик – дуже рухливий птах, що довго не перебуває на одному місці.

12 соловей зяблик синиця повзник снігур зозуля щиглик дятел

13 Підійшов до кінця наш пташиний концерт. Ми послухали лише небагатьох крилатих артистів. Спостерігайте за птахами самі. Попробуйте впізнати їх по співу. А головне навчіться берегти їх. Полюбіть їх. Птахи приносять лісу велику користь, оберігаючи його від різних шкідників. Вони окраса нашого лісу, його музика, його душа!

14 Прізвище:Голик Ім`я: Олег-Іван Вік: 11 років Клас: 5 Школа: Трибухівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Адреса: вул. Грушевського, 1 с. Трибухівці, Бучацького району, Тернопільської області Керівник: Голик Алла Іванівна Візитна карта


Download ppt "Давайте проведемо спостереження за деякими співучими птахами. Побачимо і послухаємо крилатих артистів. Адже у кожного птаха своя пісня і своя неповторна."

Similar presentations


Ads by Google