Presentation is loading. Please wait.

Presentation is loading. Please wait.

Хвороби цивілізації Хвороби цивілізації.

Similar presentations


Presentation on theme: "Хвороби цивілізації Хвороби цивілізації."— Presentation transcript:

1 Хвороби цивілізації Хвороби цивілізації

2 Урок на тему: Соціальні чинники ризику: “ хвороб цивілізації ”. Куріння і рак Підготувала вчитель Ясногірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Царук Н.М

3 Проблема здоров'я завжди турбувало людство.

4 З прадавніх часів люди жили в тісному спілкуванні з природою
З прадавніх часів люди жили в тісному спілкуванні з природою. Кожної пори року в них був свій ритм життя, який відповідав природним ритмам. Вставали із заходом сонця, а засинали із вечірніми сутінками. Навесні та влітку люди працювали більше, а в осінню та зимову пору – менше, більше відпочивали. Однак за останнє століття він неймовірно змінився і продовжує змінюватись.

5 Приклади життєвих навичок
Самооцінка Асертивність Протидія соціальному тиску Управління стресом Високий рівень автоматизації та механізації зменшив фізичне навантаження та рухову активність людини, великий обсяг різноманітної інформації виснажує нервову систему.(пригадайте чинники ризику, які негативно впливають на організм людини)

6 Соціальні чинники ризику для здоров’я
від - Матеріального стану сім’ї Низький духовний і культурний рівень Перенапруження нервової системи Конфлікти Шкідливі звички Наявність роботи в дорослих членів сім’ї залежить можливість повноцінного харчування, медичного обслуговування , освіти і т.д. Культурний рівень людини сприяє розвитку таких вад, як бродяжництво, проституція, пияцтво,наркоманія, злочинність. Перенапруження – його зумовлюють підвищення темпу та ритму життя, емоційне перевантаження. Конфлікти – конфлікти трапляються через порушення рівноваги. Шкідливі звички – не тільки знищують духовне і фізичне здоров'я людини. Наслідками Ш.З є наркоманія, алкоголізм, токсикоманія та цілий “букет” хвороб.

7 Що ж таке хвороби цивілізації?
Хвороби цивілізації - це хвороби, викликані неправильним, нездоровим способом життя людини. До таких хвороб належать: ожиріння; гіпертонія; гіподинамія, хвороби серця; хвороби викликані курінням, алкоголем, наркотиками; СНІД, туберкульоз тощо.

8 Гіподинамія – зниження рухової активності
Слабшають м’язи Кістки стають ламкими Порушується робота серця Швидке стомлення

9 Які чинники впливають на виникнення хвороб цивілізації?
малорухомий спосіб життя; стреси, високий темп життя; переїдання; вживання продуктів харчування, що містять шкідливі для здоров’я добавки; шкідливі звички; забруднення навколишнього середовища.

10 Чому підлітки курять?

11 Основні причини куріння підлітків:
бажання здаватися дорослими; слідування молодіжній моді; бажання зняти стрес; спроба залучити до себе увагу; наслідування дорослим; цікавість.

12 Вплив тютюнового диму на організм людини
Сигаретний дим містить близько 3000 шкідливих речовин. Дія на організм, більшості з них недосліджена. Відомо, що 16 з них можуть спричинити рак. Злоякісні пухлини виникають переважно в тих органах, де затримується і накопичується канцерогенні речовини. Куріння нерідко стає причиною раку губи, який у курців реєструють у3 ,6 раза частіше ніж у людей що не курять. Найчастіше вражається нижня губа. Серед усіх форм раку порожнини рота рак губи становлять 25%.

13 Канцерогени з димом потрапляють у дихальні шляхи й інші органи, накопичуються там та негативно впливають на них. Куріння спричиняє рак порожнини рота, язика, глотки, гортані, бронхів, легенів, стравоходу , шлунка, сечового міхура , шкіри та яєчників.

14 Рак легенів

15 Рак щоки

16 Замисліться! • Кожних 10 секунд у світі від тютюну гине 1 людина.
• Кожних 10 секунд у світі від тютюну гине 1 людина. • На кожні тонн виробленого тютюну вмирає осіб. • Нікотин викликає залежність у 7 разів сильнішу, ніж алкоголь. • Більше 90 % курців-чоловіків та майже 70 % жінок, що курять, прилучаються до цієї шкідливої звички в молодому віці.

17

18 4 лютого – у світі відзначили Всесвітній день боротьби з онкологічними захворюваннями. За прогнозами ВООЗ, у світі за з 2005-го до 2015 року від раку помре 84 мільйона людей.

19 Запитання для узагальнення
Що таке здоров'я? Що ж таке хвороби цивілізації? Які чинники впливають на виникнення хвороб цивілізації? Що потрібно робити , щоб не заразитися хворобою цивілізації? Що для вас саме шкідливе?

20

21 ... а земля та стане пустинею через вину жителів її, через плід діянь їхніх…
Від Матвея 7:13

22 Домашнє завдання

23

24 Давайте жити без шкідливих звичок

25 Рух – це життя

26 БУДЬТЕ ЗАВЖДИ ЗДОРОВИМИ!


Download ppt "Хвороби цивілізації Хвороби цивілізації."

Similar presentations


Ads by Google