Presentation is loading. Please wait.

Presentation is loading. Please wait.

електричними пристроями

Similar presentations


Presentation on theme: "електричними пристроями"— Presentation transcript:

1 електричними пристроями
Повідомлення на тему: Міри і засоби безпеки під час роботи з електричними пристроями Робота учениці 11 класу Ходи Віталіни

2 Електрика і електроприлади міцно увійшли в сучасне життя
Електрика і електроприлади міцно увійшли в сучасне життя. З кожним днем збільшується асортимент електроприладів, пристроїв і машин, без яких уже не мислиться побут сучасного жителя. Це електричні праски, плитки, рефлектори, каміни, радіатори, натирачі, пральні машини, холодильники, електричні дрилі та інші електроприлади. Щоправда, часто люди нехтують правилами користування цими продуктами цивілізації, що нерідко призводить до сумних наслідків. Щоб цього не трапилося з вами, необхідно дотримуватися вимог безпеки при роботі з електропобутовими приладами. У своєму рефераті я назву причини виникнення пожеж та ураження струмом, а також розповім, як запобігти небезпечним для здоров'я людини і для його майна явища і тому, що треба робити, якщо почалася пожежа або людини вдарило струмом. Електричні прилади

3 Причини виникнення небезпеки і заходи щодо їх запобігання
Основною небезпекою, що виникає при неправильному використанні електропобутового приладу або його несправності, є пожежа і ураження струмом Із загального числа пожеж від електропобутових приладів приблизно 40% походить від електропрасок, така ж кількість від електричних камінів, рефлекторів, радіаторів і саморобних обігрівальних пристроїв, 10% від електропліток, 4% від електричних чайників, кавоварок та інших водонаполняемих приладів.

4 Пожежна небезпека більшості електронагрівальних приладів укладена в нагріванні їх нижньої частини і бічних поверхонь до температур, достатніх для запалення деревини, текстилю та інших горючих матеріалів. Про можливості нагрівання їх до високих температур свідчить такий показник їх паспортних даних, як потужність. Так, електрочайник має потужність 600 Вт, Електровафельниці Вт, електропраска Вт, електрокавоварка -700 Вт, двухконфорная електроплитка Вт.

5 Велику пожежну небезпеку являють собою електроплитки з відкритими спіралями, які випромінюють променисту енергію в навколишнє середовище і нагріваючими близько розташовані предмети. Менш небезпечні електроплитки із закритою спіраллю, але і у них металеві конфорки і трубки зі спіралями при перегріві розжарюються до червоного світіння. Тому встановлювати електричну плитку й інші електронагрівальні прилади слід не ближче 0,5 м від будь-яких горючих предметів домашнього ужитку. Підвищену пожежну небезпеку мають відбивні печі з рефлектором, які широко застосовують для підтримки необхідної температури в приміщеннях у весняний та осінній періоди року, коли не використовують системи опалення, а також при похолоданні. Слід мати на увазі, що зовнішня поверхня і захисна сітка цього приладу в робочому стані має температуру нагрівання до ° С. Від теплового впливу цих печей можуть спалахнути горючі предмети, розташовані на відстані ближче 0,5 м.

6 ! Пам'ятай Переважна кількість побутових електроприладів є переносними, і при цьому часто виникає пошкодження їх ізоляції. Також буває, що електричний дріт обірвався чи оголився. У таких випадках ні в якому разі не торкайся оголених місць, бо це може призвести до травми. Не залишайте без нагляду увімкненими в розетку електроприлади. Забороняється тягнути за електричний шнур руками, тому що він може обірватися і вразити електричним струмом. Не можна заповнювати водою ввімкнені в електромережу чайники, кавоварки, каструлі.

7 ! Знай Не торкайся мокрими руками та не витирай вологою ганчіркою електричні кабелі, штепсельні розетки, вимикачі, інші електроприлади, ввімкнені в електромережу. Не можна підвішувати речі на кабелі. Не можна бавитись із штепсельними розетками – це загрожує твоєму життю. Коли ідеш з дому – всі електроприлади мають бути вимкнені. Використання електричних приладів не за призначенням або невміле користування ними, може призвести до пожежі! Але якщо вже так сталося, що електричне обладнання загорілося, то перш за все потрібно: вимкнути електрорубильник. (А ти знаєш, де знаходиться електрорубильник твого помешкання? Якщо ні, тоді негайно попроси своїх батьків показати тобі його і навчити, як ним користуватися!)

8 ! Будь обережним Якщо знеструмити електромережу неможливо, то слід пам’ятати: не можна застосовувати для гасіння воду та пінні вогнегасники, можна лише порошкові; терміново телефонуй за номером 101 і викликай пожежників на допомогу. Якщо електроприлад зайнявся, спробуй діяти за такою схемою: обмотай руку сухою ганчіркою, висмикни вилку з розетки; накрий палаючий предмет ковдрою; повідом дорослих про пожежу. Під час прогулянки ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: підходити до оголених дротів і чіпати їх руками; розводити багаття, запускати повітряних зміїв під лініями електропередач; гратись поблизу підстанцій. Якщо не забувати ці прості правила, то можна уникнути багатьох неприємностей. Пам’ятай, несправності в електромережі й електричних приладах може усунути лише спеціаліст-електрик!

9 Вплив електромагнітного поля на людину
Але не тільки пожежу або ураження струмом небезпечно для людини, існує невидимий "ворог" людини - електромагнітне поле, і єдиний захист це безпечну відстань від приладу або проводу. Можна навести приклади безпечного перебування людини у наступних електропобутових приладів: мікрохвильова піч - небезпечний електричний прилад і перебувати треба від нього на відстані не ближче 30 см. під час його роботи; пилосос - небезпечну відстань електромагнітного випромінювання - 60 см.; електроплита - багато господинь чомусь забувають про небезпеку тривалого знаходження біля електроплити ближче, ніж 30 см.; холодильник - в різних джерелах небезпеку електромагнітного випромінювання різна і небезпечну відстань коливається від 30 см до 1,5 метра;

10 чайник - область випромінювання до 25 см.;
пральна машина - небезпечну відстань коливається від 40 до 60 см.; посудомийна машина - до 40 см.; телевізор - один з найбільш небезпечних побутових приладів і відстань до нього має бути не менше 1,5 метрів, а для телевізорів 29 дюймів і більше-відстань слід збільшити до 2 і більше метрів; електричний праска - небезпечний тільки в режимі нагріву і відстань небезпечного випромінювання - 20 см.; кондиціонер - як і телевізор, є одним з найбільш "випромінюючих" приладів, тому безпечно перебувати не ближче 1,5 метрів; комп'ютер - не дивлячись на введення дуже жорстких заходів щодо зниження електромагнітного випромінювання, даний прилад залишається досить небезпечним і бажано знаходитися не ближче 80 см. від екрана; радіотелефон - напевно, найбільш шкідливе по електромагнітному впливу на людину пристрій. І не з-за високої потужності, а через дуже близької відстані до людського мозку;

11 Основні правила експлуатації електропобутових приладів
При експлуатації електропроводки і електропобутових приладів забороняється: закладати проведення й шнури за газові і водопровідні труби; витягати вилку за шнур з розетки; зав'язувати електропроводу, відтягувати електролампи з допомогою шпагату, ниток. Підвішувати абажури і люстри на електричних проводах; знімати електропроводи з роликів, кріпити їх на цвяхах, а також допускати зіткнення проводів з конструктивними елементами будівлі і різними предметами; застосовувати для освітлювальної електропроводки радіо-, телефонні та інші дроти, призначені для мереж зв'язку; використовувати електропроводи і ролики для підвішування одягу, картин; а також заклеювати їх шпалерами; закривати меблями, господарським інвентарем вимикачі, штепсельні розетки; застосовувати для електроопалення нестандартні (саморобні) нагрівальні печі або потужні електричні лампи розжарювання; застосовувати абажури з паперу та інших легкозаймистих матеріалів без спеціальних каркасів, що забезпечують безпечну відстань від абажура до електроламп; залишати без нагляду включеними в електромережу електропобутові прилади, за винятком холодильників.

12 Зроби висновок! Дотримання вимог безпеки при роботі з електропобутовими приладами виключає шкоду здоров'ю та життю людини, а також веде до збереження майна. У зв'язку з насиченістю в сучасному житті людини електропобутовими приладами дотримання вимог безпеки стають обов'язковими.


Download ppt "електричними пристроями"

Similar presentations


Ads by Google