Presentation is loading. Please wait.

Presentation is loading. Please wait.

Harry Potter J. K. Rowling. Tema poolt kirjutatud 7 osa.

Similar presentations


Presentation on theme: "Harry Potter J. K. Rowling. Tema poolt kirjutatud 7 osa."— Presentation transcript:

1

2 Harry Potter J. K. Rowling. Tema poolt kirjutatud 7 osa.

3 Sisukord. Autor Tegelased Lühikirjeldused raamatutest. (7 raamatut) Koostaja.

4 J. K. Rowling Rowling on sündinud 31. Juulil 1965 Yate’is Inglismaal. Joanne Rowling on tema tava kodaniku nimi Inglismaal. Teda peetakse üheks riikamaiks kirjanikuks. Tema on Harry Potteri looja. Kasutatud kirjandus: wikipedia.

5 Tähtsamaid tegelasi ja nende kirjeldusi. Harry James Potter – Julge tegutseja Voldemorti vastu. Väga andekas lendluudpallis. Hermione Granger – Väga tark. Oskas TVT võluri tasemes teha juba VVV taseme võlukunsti. Ronald ‘’Ron’’ Weasley – Punapäine virisev nooruk. Voldemort/Tom Marvolo Riddle – Väga kuri inimene. Soovib alati Harry’t ise tappa. Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore – Väga tark võlur. Tema oli ainus keda Voldemort kartis.

6 Harry Potter ja tarkade kivi. Esimesel aastal Sigatüükas tuleb Harry’l päästa tarkade kivi, mis oli Dumbledore’i ja Flamel’i vaheline asi. Voldemort oli nagu hing mis käis ringi ja üritas seda kivi varastada.

7 Harry Potter ja Saladuste kamber. Teisel aastal Sigatüükas tuleb Harry’l päästa terve kool kui ka Ginny kes oli Riddle’i võimu all. Harry avastab veel et ta oskab ussisõnu millega ta pääseb saladuste kambrisse. Seal kambris on salapärane loom mille tapab Harry ära Griffindor’i mõõgaga.

8 Harry Potter ja Azkabani vang. 3-ndas osas kohtub Harry oma ristiisaga ja Voldemort’i suure toetajaga. Harry saab ka ajajooksul Fred’ilt ja George’ilt ühe salajase kaardi mida teadis kunagi ammu ka Harry isa. Nagu iga aasta tuleb alati üks uus õpetaja ja see kord satub olema see õpetaja libahunt. Harry õpib end kaitsma ka dementorite eest.

9 Harry Potter ja Tulepeeker 4-ndas osas tuleb Sigatüükasse 3 võluri turniir. Sellest turniirist saavad võtta vaid osa täisealised võlurid kuid kuidagi satub ka Harry sellele turniirile. Toimub salajane kahevõitlus turniiri 3-ndas ülesandes. Turniiri ajal käib suur sohi tegemine kui ka tunnete mäss.

10 Harry Potter ja Fööniksi Ordu. 5-ndal aastal tuleb Harry’l seista vastu Voldemort’ile Ministeeriumis. Samuti on tulnud uus õpetaja kes Harry’le ei meeldi. Ministeerium on sekkunud kooli asjadesse!

11 Harry Potter ja Segavereline Prints. Selles osas saab Harry Dumbledore’ilt eratunde. Harry õpib Voldemort’i minevikku ja ühel päeval lähevad nad varikätke jahtima. Kuid seal koopas ootab neid väga suur üllatus! Samal ajal ründab Voldemort kooli ja seal juhtub nii mõndagi!

12 Harry Potter ja Surma Vägised. 7-ndas ehk viimases osas läheb Harry varikätkide otsingule koos Ron’i ja Hermione’ga. Rahvas on hirmul. Harry teeb ühe otsustava lükke ja Voldemort jahmub. Toimub suur sõnelus kui ka kahevõitlus. Kuid kes võidab selle kahevõitluse?

13 Koostaja. Tere, Olen Erki-Henri Meerbach ja olen 13 aastat vana. Mina koostasingi selle Harry Potter’i esitluse. Loodan et meeldis


Download ppt "Harry Potter J. K. Rowling. Tema poolt kirjutatud 7 osa."

Similar presentations


Ads by Google