Presentation is loading. Please wait.

Presentation is loading. Please wait.

Terry Pratchett “Postiteenistus” Naljakas ja huvitav raamat Ankh-MorporkiPostiteenistusest.

Similar presentations


Presentation on theme: "Terry Pratchett “Postiteenistus” Naljakas ja huvitav raamat Ankh-MorporkiPostiteenistusest."— Presentation transcript:

1 Terry Pratchett “Postiteenistus” Naljakas ja huvitav raamat Ankh-MorporkiPostiteenistusest.

2 Tegelased  Niiske Von Lipwig  Härra Kullatis  Penn  Vetinari  Järelvalve ametnik Pump 19  Ja paljud teised.

3 Kokkuvõte  Sedapuhku tutvustab Terry Pratchett kõiki huvilisi Ankh-Morporki postiteenistusega. Et lood posti kättetoimetamisega olid kaksiklinnas leebelt öeldes kehvad, pakkus isand Vetinari postiülema kohta mehele, kelle nimi oli Niiske von Lipwig. Pakkus, on samuti leebelt öeldud, sest Niiskel keeldumise võimalust ei jäänud. Niiske, kes oli endine petis ja võltsija, pidi nüüd hoolitsema selle eest, et postiteenistus toimiks hoolimata sellistest takistustest nagu vihm, rahe, lörts, koerad, Suure Toru kompanii, palgamõrtsukas ja Ankh-Morporki Postitöötajate Ordu Heatahtlik ja Sõbralik ühendus. Ankh-Morporki postiteenistusega. Et lood posti kättetoimetamisega olid kaksiklinnas leebelt öeldes kehvad, pakkus isand Vetinari postiülema kohta mehele, kelle nimi oli Niiske von Lipwig. Pakkus, on samuti leebelt öeldud, sest Niiskel keeldumise võimalust ei jäänud. Niiske, kes oli endine petis ja võltsija, pidi nüüd hoolitsema selle eest, et postiteenistus toimiks hoolimata sellistest takistustest nagu vihm, rahe, lörts, koerad, Suure Toru kompanii, palgamõrtsukas ja Ankh-Morporki Postitöötajate Ordu Heatahtlik ja Sõbralik ühendus.

4 Autorist  Söör Terry Pratchett (täisnimega Terence David John Pratchett; sündis 28. aprillil 1948 Beaconsfieldis) on inglise ulmekirjanik. Kirjutab peamiselt fantaasiaromaane.  Tema teosed on tuntud ohjeldamatu huumori ja kõige pilamise poolest. See on temast teinud Eesti viimaste aastate ühe enim müüdud autori. Üle poole tema senisest loomingust kuulub Kettamaailma sarja. Kettamaailma tuntuimad liinid on võlur Rincewindi, linnavahtide, nõidade liinid. Samuti on Pratchett kirjutanud sarja raamatuid Noomidest.  Pratcett abiellus 1968 Lyniga ning elas temaga 1970–1993 Somersetis ja alates 1993 Wiltshire's. Nende tütar Rhianna Pratcett, kes on samuti kirjanik, sündis 1976.  31. detsembril 2008 tõsteti Pratchett aadliseisusse.

5 Foto autorist  Terry Pratchett

6 Kasutatud materjal  Koostanud Karl Karpov.  Tõrva Gümnaasiumi 6a klass.  Pildid : http://www.ulme.ee/Uudised/Postiteenistus http://www.ulme.ee/Uudised/Postiteenistushttp://www.ulme.ee/Uudised/Postiteenistus http://et.wikipedia.org/wiki/Terry_Pratchett http://et.wikipedia.org/wiki/Terry_Pratchetthttp://et.wikipedia.org/wiki/Terry_Pratchett  Kirjaniku kohta:http://et.wikipedia.org/wiki/Terry_Pratchett


Download ppt "Terry Pratchett “Postiteenistus” Naljakas ja huvitav raamat Ankh-MorporkiPostiteenistusest."

Similar presentations


Ads by Google