Presentation is loading. Please wait.

Presentation is loading. Please wait.

Ľudský mozog… … nás klame kedy môže!. Ak sa niečo točí – choďte domov, potrebujete prestávku! *g*

Similar presentations


Presentation on theme: "Ľudský mozog… … nás klame kedy môže!. Ak sa niečo točí – choďte domov, potrebujete prestávku! *g*"— Presentation transcript:

1 Ľudský mozog… … nás klame kedy môže!

2 Ak sa niečo točí – choďte domov, potrebujete prestávku! *g*

3 Pozrite sa na tento obrázok. Čo vidíte? Výskum preukázal, že deti nedokážu identifikovať intímny párik, pretože nemajú v pamäti podobné scenário. Deti vidia deväť delfínov. Toto je test ktorý preukazuje, či už máte skorumpovanú myseľ. Ak je pre Vás obtiažne nájsť delfínov do šiestich sekúnd, Vaša myseľ je naozaj skorumpovaná.

4 OptickOptická Ilúzia a Vizuálny Fenomén Chcete pomýliť svoje oči a mozog? Ano? Tak sa pozrite na nasledujúce obrázky.. Ilzia a Vizulny Fenomn

5 Oni...

6 … sa nehýbu!

7 ... Paralelné alebo nie?

8 …Špirála alebo kruh?

9 Koncentrujte sa na krížik v strede. Po chvíli si všimnete, že sa pohybujúca fialová bodka zmení na zelenú! Pozerajte na krížik dlhší čas a všimnete si, že všetky bodky, okrem zelenej, zmizli.

10 Naposledy to najlepšie...

11 * Nasledujte pokyny * 1) pozerajte na štyri bodky s vtrede 30 sekúnd * 2) potom sa pozrite na stenu pred Vami * 3) jasná škvrna sa objaví * 4) žmurknite pár krát a uvidíte osobu * 5) koho vidite?


Download ppt "Ľudský mozog… … nás klame kedy môže!. Ak sa niečo točí – choďte domov, potrebujete prestávku! *g*"

Similar presentations


Ads by Google